Hirsilinna hirsitalot ja hirsimökit

Hirsilinna on kotisi
  • rss
  • Home
  • Hirsitalon rakennusopas
  • Ilmainen Hirsilinna uutiskirje
  • In English

Hirsitalo vai hirsikoti?

Jake | February 22, 2010

Olen lueskellut hirsitalotehtaiden mainoksia sillä silmällä ja yllättäen minulle välähti. On olemassa kahdenlaisia hirsitalotehtaita, niitä jotka myyvät taloja ja niitä, jotka myyvät koteja.

HIRSITALOMYYJÄT

Hirsitalo Finnlamelli Eesti OÜ:n sivulta.

Hirsitalo

Nämä yritykset käyttävät mainonnassaan suuria ulkokuvia hirsitaloista. Mainonta on suunnattu rakentajalle, joka on suunnittelemassa rakennusprojektia. Ostajan edut ovat usein rakentajalle suunnattuja etuja, kuten kattotiilet kaupan päälle.

Hirsikoti

Hirsikoti

HIRSIKOTIMYYJÄT
Nämä yritykset käyttävät mainonnassaan suuria sisäkuvia hirsikodeista. Mainonta on suunnattu rentoutuneeseen lopputulokseen, sillä kuvissa on monesti onnellinen perhe. Ostajan edut on suunnattu erityisesti asumismukavuutta tuoviin asioihin, kuten kaupan päälle tulevaan ilmalämpöpumppuun tai huonekalujen lahjakorttiin.

RAKENTAJAT LOPPUVAT
Omatoimisten rakentajien määrä vähenee jatkuvasti. Tulevaisuudessa ostetaan hirsikoteja, eikä hirsitaloja, olisiko sinun yrityksen aika uudistaa mainontaa?

Categories
Hirsitalomarkkinat
Tags
hirsikoti, hirsitalo, mainonta, markkinointi
Comments rss
Comments rss
Trackback
Trackback

« Lincoln Logs files bankruptcy A log house or a log home? »

Leave a Reply

Click here to cancel reply.

Categories

  • Hirsitalojen suunnittelu
  • Hirsitalomallit
  • Hirsitalomarkkinat
  • Hirsitalorakentaminen
  • Hirsitaloresurssi
  • Hirsitalotermit
  • Hirsitalovalmistaja
  • Hirsitaloyritys
  • Hirsiteknologia
  • Hirsiteollisuusuutisia
  • Log Houses
  • Timber Frame
  • Uncategorized

Blogroll

  • BlogCatalog
  • Hirsilinna Facebookissa
  • Hirsilinna uutiskirje
Hirsilinna on Facebook
rss Comments rss valid xhtml 1.1 design by jide powered by Wordpress get firefox